О проекте

Visās paaudzēs lasītajam dzejniekam Eduardam Veidenbaumam šā gada 3. oktobrī atzīmējama 150. jubileja. Aicinot sabiedrību dot savu ieguldījumu Veidenbauma dzejas popularizēšanā, no 1. septembra līdz 30. novembrim ikvienam ir iespēja iesaistīties akcijā “Skandē Veidenbaumu”, skaļi nolasot dzejoli kā simbolisku atzinību 19. gadsimta beigu latviešu dzejas zvaigznei!

Kā piedalīties?

Veic audioierakstu savā datorā vai mobilajā ierīcē un augšupielādē šajā vietnē. Ja nepieciešama palīdzība, noskaties video pamācību! Varēsi sekot arī statistikai, lai noskaidrotu akcijas populārāko Eduarda Veidenbauma dzejoli, kā arī balsot par sev tīkamāko dzejas skandējumu.

Vēl viena iespēja piedalīties akcijā ir Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur 1. stāvā, netālu no centrālās ieejas atrodas audioierakstu kabīne jeb “Veidenbauma studija”. Kabīnē var izvēlēties kādu Veidenbauma dzejoli, nolasīt to skaļi un ierakstu saglabāt.

Par sabiedrības iesaisti

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu pētniecības un sabiedrības iesaistes laboratoriju un informācijas analīzes rīkus pētījumu veikšanai digitālajās humanitārajās zinātnēs, iesaistīt sabiedrību kopīgu zināšanu radīšanā un padarīt publiski brīvi pieejamu, ērti lietojamu apjomīgu kultūras datu kopumu pētniecībai un vispārējai izziņai.

LU LFMI jau realizējis un joprojām realizē vairākas nozīmīgas sabiedrības iesaistes akcijas saistībā ar kultūrvēsturisko mantojumu, piemēram, folkloras materiāla digitālās krātuves papildināšanu akcijās “Simtgades burtnieki” un “Valodas talka”.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.