Par projektu

Ar akciju “Dzejas rats 1919” LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts sumina Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) tās simtgadē, izceļot 1919. gadā tapušo dzeju un aicinot ikvienu to skaļi nolasīt kā sveicienu LNB jubilejā.

LNB ir mājvieta LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtam, kas jau trešo reizi rīko “Lasi skaļi” akciju ar mērķi ikvienam radoši izpaust sevi un atstāt savu balsi vēsturei! “Dzejas rats 1919” (Lasi skaļi #2) ir turpinājums plašu sabiedrības atsaucību ieguvušajām “ akcijām ciklā “Lasi skaļi”: 2017. gadā norisinājās Eduarda Veidenbauma dzejas mantojumam veltītā akcija “Skandē Veidenbaumu”, savukārt 2018. gadā īpaši tika uzrunātas ģimenes un mazie lasītāji akcijā “Lasīsim dzejiņas”.

Kā piedalīties?

Veic audioierakstu savā datorā vai mobilajā ierīcē un augšupielādē šajā vietnē.

Pēc tam, kad redaktors būs noklausījies ierakstu, tas tiks apstiprināts un e-pastā saņemsi saiti uz savu dzejoļa lasījumu, ar to varēsi dalīties sociālajos tīklos.

Akcijas mājas lapā varēsi uzzināt akcijas populārāko dzejoli, kā arī balsot par sev tīkamāko dzejas lasījumu. Paralēli tiks veidota akcijas redaktoru izlase Youtube kanālā “Lasi skaļi”.

Par sabiedrības iesaisti

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros.

LU LFMI jau īstenojis un joprojām īsteno vairākas nozīmīgas sabiedrības digitālās iesaistes akcijas saistībā ar kultūrvēsturisko mantojumu, tās vienkopus skatāmas platformā IESAISTIES.LV.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.